N E P R E H L I A D N I T E

28. mája 2016
V sobotu 28. mája 2016 v Hložanoch sa bude konať 46. v poradí celomenšinový slovenský folklórny festival Tancuj Tancuj...

 

PROGRAM FOLKLÓRNEHO FESTIVALU TANCUJ, TANCUJ... 2016:

13.00 KONCERT SPEVÁCKYCH SKUPÍN A ĽUDOVÝCH ORCHESTROV

Dom kultúry

 

1. KOS Jednota, Hložany, dievčenská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Rastislav Struhár

2. KOS Jednota, Hložany, mužská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Rastislav Struhár

3. KUS Mladosť, Lug, chlapčenská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Silvester Kolár

4. KUS Mladosť, Lug, dievčenská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Silvester Kolár

5. Súbor Skala, Kovačica, mužská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní z Kovačice, umelecký vedúci: Mgr. Pavel Tomáš

6. Súbor Skala, Kovačica, Ľudová hudba z Kovačice

Zmes piesní zo Slovenska Melódie z Gemera, umelecký vedúci: Mgr. Pavel Tomáš

7. Kultúrne centrum Aradáč, Aradáč, mužská spevácka skupina

Jasná hviezda nad Aradáč svieťila, Keď sa mi prejďeme, umelecká vedúca: Martina Hanusová

8. SKUS Pivnica, Pivnica, mužská spevácka skupina

Mám ja ednu frajeruočku, Do téj našéj záhradenki, Bubnujú, šturmujú, umelecký vedúci: Valentín Michal Grňa

9. Kreatívne centrum pre cestovný ruch, umenie a kultúru, Kovačica, dievčenská spevácka skupina Perla

Ej, kukuľienka zakukala, Na zeľenej lúčki kopa sena, Kvitňi že mi kvitňi drobná ratoľieska, Zbohom ostávajťe, umelecké vedúce: Tatiana Jašková a Milina Čižíková

10. SKUS Jánošík, Jánošík, dievčenská spevácka skupina

Šándorskie hoďini, Odpadou mi z muškátu kvet, Preľeťela lastovička, Ti moj miľí najmiľejší, umelecká vedúca: Katarína Mosnáková-Bagľašová

11. SKUS Jánošík, Jánošík, chlapčenská spevácka skupina

Tá pánčovská kasárňa, Včera večer, Pánčovská kasárňa, Trúbia, hučia,umelecký vedúci: Miroslav Bruk

12. SKUS Jednota, Šíd, ženská spevácka skupina

Zmesslovenských ľudových piesní Spod tej našej bráni ťečie voda skokom..., umelecká vedúca:Nataša Kolárová

13. KUS Bratstvo, Hajdušica, ženská spevácka skupina

Doľina, doľina, kamenní chodňíček, Ťečie voda, aľe mútna, umelecký vedúci: Vladimír Hudec

14. Ustanovizeň pre kultúru a vzdelávanie Kultúrne centrum Kysáč, Kysáč, mužská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Miloslav Kardelis

15. Ustanovizeň pre kultúru a vzdelávanie Kultúrne centrum Kysáč, Kysáč, ženská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Miloslav Kardelis

16. Ustanovizeň pre kultúru a vzdelávanie Kultúrne centrum Kysáč, Kysáč, dievčenská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Miloslav Kardelis

17. SKOS Detvan, Vojlovica-Pančevo, ženská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní Vidám sa ja, vidám, umelecký vedúci: Vladimír Kolárik

18. SKOS Detvan, Vojlovica-Pančevo, mužská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní Keď som oral, keď som sial, umelecký vedúci: Vladimír Kolárik

19. SKOS Detvan, Vojlovica-Pančevo, ľudový orchester

Zmes slovenských ľudových piesní Hore huci, umelecký vedúci: Vladimír Kolárik

20. SKUS hrdinu Janka Čmelíka, Stará Pazova, ženská spevácka skupina

Pod orieškom, pod zeľením, Počujťe, počujťe, umelecká vedúca: Ružena Červenská

21. SKUS hrdinu Janka Čmelíka, Stará Pazova, ľudový orchester

Zmes slovenských ľudových piesní Včera večer mesiac višou..., umelecký vedúci: Vladislav Forgáč

22. Dom kultúry Michala Babinku, Padina, chlapčenská spevácka skupina

Zmesslovenských ľudových piesní F tej Paďine na pľaci, umelecká vedúca: Anita Petráková

23. Dom kultúry Michala Babinku, Padina, dievčenská spevácka skupina

Zmesslovenských ľudových piesní F tej Paďinej na doľiňe, umelecká vedúca: Anita Petráková

24. Dom kultúry Michala Babinku, Padina, ľudový orchester

Zmes slovenských ľudových piesní Čia to húska, umelecká vedúca: Anita Petráková

25. SKC Pavla Jozefa Šafárika, Nový Sad, dievčenská spevácka skupina

Zahučaľi hori, Keď bi si ja mohla dostáť muža takového, Jano, Jano ti si pes, umelecká vedúca:

Tatiana Jašková

26. SKC Pavla Jozefa Šafárika, Nový Sad, ľudový orchester

Zmes slovenských ľudových piesní O láske, umelecký vedúci: Juraj Súdi ml.

27. KUS Jána Kollára, Selenča, dievčenská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní Pod obločkom záhraduočka, umelecký vedúci: Juraj Súdi ml.

28. ZŠ Jána Kollára a Komorný zbor Zvony, Selenča, detský orchestík

Zmes slovenských ľudových piesní Seďí sokol na javore, umelecký vedúci: Juraj Súdi st.

 

16.00 SLÁVNOSTNÉ DEFILÉÚČASTNÍKOV 46.FF TANCUJ, TANCUJ...

štart: kaviareň Pod lipami

 

17.00 PROGRAM OTVORENIA FESTIVALU

amfiteáter

 

17.30 I. KONCERT TANEČNÝCH SÚBOROV

amfiteáter

 

1. KOS Jednota, Hložany, staršia tanečná skupina

pôvodný tanec Povedz že mi moja milá, autorka choreografie:Mária Miškovicová, umelecký vedúci: Jaroslav Kriška

2. KUS Bratstvo, Hajdušica, miešaná spevácko-tanečná skupina

obyčaj Na rohu pri studňi, autor choreografie: Vladimír Hraško, umelecký vedúci: Vladimír Hudec

3. SKUS Slnečnica, Padina, dievčenská folklórna skupina

štylizovaný tanec Zasiala som rozmarínok, autorka choreografie a umelecká vedúca: Martina Hlavčová

4. KUS Petrovská družina, Báčsky Petrovec, staršia tanečná skupina

štylizovaný tanec A čo bi som si ja..., autori choreografie: Daniela Legíňová-Sabová a Pavel Pavlíni, umelecký vedúci: Pavel Pavlíni

5. KUS Mladosť, Lug, folklórna skupina

štylizovaný tanec Frajeruočka jak sa mávaš, autor choreografie a umelecký vedúci: Silvester Kolár

6. SKUS Pivnica, Pivnica, mladšia tanečná skupina Folklórneho súboru V Pivnickom poli

pôvodný tanec Dočkaj ďífča buďeš banuvať, autor choreografie a umelecký vedúci: Janko Merník

7. KUS Jána Kollára, Selenča, tanečná skupina

štylizovaný tanec F Seľenči na tanci, choreografiu zostavil kolektív, umelecká vedúca: Malvína Zolňanová

8. KUS Sládkovič, Boľovce, staršia a mladšia tanečná skupina

obyčaj Keď som ja húski pásla, autorky choreografie a umelecké vedúce: Alžbeta a Martina Kukučkové

9. SKUS Jednota, Šíd,staršia tanečná skupina

štylizovaný tanec Vodi, vodi, autor choreografie: Ivan Slávik, umelecká vedúca: Anna Farkašová

10. Dom kultúry Michala Babinku, Padina, Folklórny súbor Holubička

štylizovaný tanec Horňíčaňia - Dolňíčaňia, autorka choreografie: Tatiana Štaubová, pripravil kolektív

 

20.00 II. KONCERT TANEČNÝCH SÚBOROV

 

1. KUS Petrovská družina, Báčsky Petrovec, mládežnícka tanečná skupina

obyčaj Vipítam si ju, buďe moja, autor choreografie a umelecký vedúci: Ján Kováč

2. SKUS hrdinu Janka Čmelíka, Stará Pazova, Folklórny súbor Klasy

obyčaj Kedi že to žitko vínďe, autor choreografie a umelecký vedúci: Zlatko Ruman

3. KOS Jednota, Hložany, mladšia tanečná skupina

štylizovaný tanec Tie hložianske ďioučatá, autor choreografie a umelecký vedúci: Jaroslav Kriška

4. Kreatívne centrum pre cestovný ruch, umenie a kultúru, Kovačica, Folklórny súbor Rozmarín

štylizovaný tanec O láske, autorka a umelecká vedúca: Ivana Svetlíková

5. SKOS Detvan, Vojlovica-Pančevo, staršia tanečná skupina

štylizovaný tanec Moj sused má peknú céru, autor choreografie: Michal Čiliak, umelecký vedúci: Michal Spišiak

6. SKUS Jánošík, Jánošík, Folklórny súbor Jánošík

štylizovaný tanec Čo buďeme robiť s tími ženami, autorka choreografie a umelecká vedúca: Martina Zríniová

7. Kultúrne centrum Aradáč, Aradáč, Folklórny súbor Mladosť

štylizovaný tanec Aradácka krčma nová, autor choreografie: Ján Slávik, umelecká vedúca: Saňa Hanusová

8. Ustanovizeň pre kultúru a vzdelávanie Kultúrne centrum Kysáč, Kysáč, Folklórny súbor Vreteno

štylizovaný tanec Kisáčaňia na ihre, autori choreografie:Miroslav Červený a Vladimír Medveď, umelecký vedúci: Vladimír Medveď

9. Slovenské kultúrne centrum P. J. Šafárika, Nový Sad, folklórny súbor

štylizovaný tanec A keď prišľi naši g vašim, autor choreografie a umelecký vedúci: Ivan Slávik

10. SKUS Pivnica, Pivnica, staršia tanečná skupina Folklórneho súboru V Pivnickom poli

štylizovaný tanec Seďemďesiat sukieň mala, autor choreografie a umelecký vedúci: Janko Merník

 

HOSŤUJÚCE SÚBORY:


Slovenská republika, Heľpa, Folklórny súbor Heľpan

Srbsko, Ruský Kerestúr, Dom kultúry Ruský Kerestúr

Slovenská republika, Bratislava, Folklórne štúdio Devín

Srbsko, Nový Sad, Folklórny súbor Vila

 

21.30 ZÁVEREČNÝ PROGRAM A VYHLÁSENIE VÍŤAZOV 46. FF TANCUJ, TANCUJ...

 

SPRIEVODNÉ PODUJATIA:

 

11.00 Predajná výstava starodávnych predmetov a jedál

areál amfiteátra

12.30 – Etno výstava Spolku žien Slovenka Na hložianskom jarmoku

Dom kultúry

Pre návštevníkov festivalu je v Dome kultúry otvorená aj výstava fotografií Z minulosti Hložian autora Ondreja Stupavského

Komentáre

Post new comment

Obsah tohto políčka je súkromný a nebude dostupný verejnosti.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
19. festival slovenskej populárnej hudby pre deti Letí pieseň, letí bude prebiehať v sobotu 16. decembra 2017 v Dome kultúry 3. októbra v Kovačici.
Vyhodnotenie 7. kola literárnej súťaže Čo dokáže pekné slovo v organizácii Literárno-vydavateľskej komisie Výboru pre kultúru NRSNM, laureátom prinieslo skvelé odmeny.
Od 7. do 10. decembra 2017 v Starej Pazove prebiehal 24. Memoriál Juraja Ondríka a priniesol dve divadelné predstavenia a dva koncerty.
V Slovenskom národnom múzeu v Bratislave otvorili výstavu Za horami, za dolami - Tri storočia Slovákov vo Vojvodine.
Posledná tohtoročná výstava v galérii Strediska pre kultúru v Starej Pazove bola venovaná staropazovským akademickým výtvarným umelcom.
V Ústave pre kultúru vojvodinských Slovákov sa v piatok 1. decembra 2017 konal literárny večierok so spisovateľom Zlatkom Benkom z Lalite.
13. muzikologická konferencia prebiehala v sobotu 25. novembra 2017 v Ústave pre kultúru vojvodinských Slovákov.
V kovačickej škole predstavili najnovšiu knihu Slovenského vydavateľského centra Otec rytier, mama dračica z pera Márie Kotvášovej-Jonášovej.
Tohtoročný 18. Festival mladých spevákov slovenských ľudových piesní Rozospievaný Sriem odznel v nedeľu 19. novembra 2017 v staropazovskej divadelnej sále.
V Ústave pre kultúru vojvodinských Slovákov usporiadali I. Edukačný seminár na podporu rozvoja vokálneho umenia vojvodinskej mládeže v žánri populárnej hudby.