N E P R E H L I A D N I T E

28. mája 2016
V sobotu 28. mája 2016 v Hložanoch sa bude konať 46. v poradí celomenšinový slovenský folklórny festival Tancuj Tancuj...

 

PROGRAM FOLKLÓRNEHO FESTIVALU TANCUJ, TANCUJ... 2016:

13.00 KONCERT SPEVÁCKYCH SKUPÍN A ĽUDOVÝCH ORCHESTROV

Dom kultúry

 

1. KOS Jednota, Hložany, dievčenská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Rastislav Struhár

2. KOS Jednota, Hložany, mužská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Rastislav Struhár

3. KUS Mladosť, Lug, chlapčenská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Silvester Kolár

4. KUS Mladosť, Lug, dievčenská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Silvester Kolár

5. Súbor Skala, Kovačica, mužská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní z Kovačice, umelecký vedúci: Mgr. Pavel Tomáš

6. Súbor Skala, Kovačica, Ľudová hudba z Kovačice

Zmes piesní zo Slovenska Melódie z Gemera, umelecký vedúci: Mgr. Pavel Tomáš

7. Kultúrne centrum Aradáč, Aradáč, mužská spevácka skupina

Jasná hviezda nad Aradáč svieťila, Keď sa mi prejďeme, umelecká vedúca: Martina Hanusová

8. SKUS Pivnica, Pivnica, mužská spevácka skupina

Mám ja ednu frajeruočku, Do téj našéj záhradenki, Bubnujú, šturmujú, umelecký vedúci: Valentín Michal Grňa

9. Kreatívne centrum pre cestovný ruch, umenie a kultúru, Kovačica, dievčenská spevácka skupina Perla

Ej, kukuľienka zakukala, Na zeľenej lúčki kopa sena, Kvitňi že mi kvitňi drobná ratoľieska, Zbohom ostávajťe, umelecké vedúce: Tatiana Jašková a Milina Čižíková

10. SKUS Jánošík, Jánošík, dievčenská spevácka skupina

Šándorskie hoďini, Odpadou mi z muškátu kvet, Preľeťela lastovička, Ti moj miľí najmiľejší, umelecká vedúca: Katarína Mosnáková-Bagľašová

11. SKUS Jánošík, Jánošík, chlapčenská spevácka skupina

Tá pánčovská kasárňa, Včera večer, Pánčovská kasárňa, Trúbia, hučia,umelecký vedúci: Miroslav Bruk

12. SKUS Jednota, Šíd, ženská spevácka skupina

Zmesslovenských ľudových piesní Spod tej našej bráni ťečie voda skokom..., umelecká vedúca:Nataša Kolárová

13. KUS Bratstvo, Hajdušica, ženská spevácka skupina

Doľina, doľina, kamenní chodňíček, Ťečie voda, aľe mútna, umelecký vedúci: Vladimír Hudec

14. Ustanovizeň pre kultúru a vzdelávanie Kultúrne centrum Kysáč, Kysáč, mužská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Miloslav Kardelis

15. Ustanovizeň pre kultúru a vzdelávanie Kultúrne centrum Kysáč, Kysáč, ženská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Miloslav Kardelis

16. Ustanovizeň pre kultúru a vzdelávanie Kultúrne centrum Kysáč, Kysáč, dievčenská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní, umelecký vedúci: Miloslav Kardelis

17. SKOS Detvan, Vojlovica-Pančevo, ženská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní Vidám sa ja, vidám, umelecký vedúci: Vladimír Kolárik

18. SKOS Detvan, Vojlovica-Pančevo, mužská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní Keď som oral, keď som sial, umelecký vedúci: Vladimír Kolárik

19. SKOS Detvan, Vojlovica-Pančevo, ľudový orchester

Zmes slovenských ľudových piesní Hore huci, umelecký vedúci: Vladimír Kolárik

20. SKUS hrdinu Janka Čmelíka, Stará Pazova, ženská spevácka skupina

Pod orieškom, pod zeľením, Počujťe, počujťe, umelecká vedúca: Ružena Červenská

21. SKUS hrdinu Janka Čmelíka, Stará Pazova, ľudový orchester

Zmes slovenských ľudových piesní Včera večer mesiac višou..., umelecký vedúci: Vladislav Forgáč

22. Dom kultúry Michala Babinku, Padina, chlapčenská spevácka skupina

Zmesslovenských ľudových piesní F tej Paďine na pľaci, umelecká vedúca: Anita Petráková

23. Dom kultúry Michala Babinku, Padina, dievčenská spevácka skupina

Zmesslovenských ľudových piesní F tej Paďinej na doľiňe, umelecká vedúca: Anita Petráková

24. Dom kultúry Michala Babinku, Padina, ľudový orchester

Zmes slovenských ľudových piesní Čia to húska, umelecká vedúca: Anita Petráková

25. SKC Pavla Jozefa Šafárika, Nový Sad, dievčenská spevácka skupina

Zahučaľi hori, Keď bi si ja mohla dostáť muža takového, Jano, Jano ti si pes, umelecká vedúca:

Tatiana Jašková

26. SKC Pavla Jozefa Šafárika, Nový Sad, ľudový orchester

Zmes slovenských ľudových piesní O láske, umelecký vedúci: Juraj Súdi ml.

27. KUS Jána Kollára, Selenča, dievčenská spevácka skupina

Zmes slovenských ľudových piesní Pod obločkom záhraduočka, umelecký vedúci: Juraj Súdi ml.

28. ZŠ Jána Kollára a Komorný zbor Zvony, Selenča, detský orchestík

Zmes slovenských ľudových piesní Seďí sokol na javore, umelecký vedúci: Juraj Súdi st.

 

16.00 SLÁVNOSTNÉ DEFILÉÚČASTNÍKOV 46.FF TANCUJ, TANCUJ...

štart: kaviareň Pod lipami

 

17.00 PROGRAM OTVORENIA FESTIVALU

amfiteáter

 

17.30 I. KONCERT TANEČNÝCH SÚBOROV

amfiteáter

 

1. KOS Jednota, Hložany, staršia tanečná skupina

pôvodný tanec Povedz že mi moja milá, autorka choreografie:Mária Miškovicová, umelecký vedúci: Jaroslav Kriška

2. KUS Bratstvo, Hajdušica, miešaná spevácko-tanečná skupina

obyčaj Na rohu pri studňi, autor choreografie: Vladimír Hraško, umelecký vedúci: Vladimír Hudec

3. SKUS Slnečnica, Padina, dievčenská folklórna skupina

štylizovaný tanec Zasiala som rozmarínok, autorka choreografie a umelecká vedúca: Martina Hlavčová

4. KUS Petrovská družina, Báčsky Petrovec, staršia tanečná skupina

štylizovaný tanec A čo bi som si ja..., autori choreografie: Daniela Legíňová-Sabová a Pavel Pavlíni, umelecký vedúci: Pavel Pavlíni

5. KUS Mladosť, Lug, folklórna skupina

štylizovaný tanec Frajeruočka jak sa mávaš, autor choreografie a umelecký vedúci: Silvester Kolár

6. SKUS Pivnica, Pivnica, mladšia tanečná skupina Folklórneho súboru V Pivnickom poli

pôvodný tanec Dočkaj ďífča buďeš banuvať, autor choreografie a umelecký vedúci: Janko Merník

7. KUS Jána Kollára, Selenča, tanečná skupina

štylizovaný tanec F Seľenči na tanci, choreografiu zostavil kolektív, umelecká vedúca: Malvína Zolňanová

8. KUS Sládkovič, Boľovce, staršia a mladšia tanečná skupina

obyčaj Keď som ja húski pásla, autorky choreografie a umelecké vedúce: Alžbeta a Martina Kukučkové

9. SKUS Jednota, Šíd,staršia tanečná skupina

štylizovaný tanec Vodi, vodi, autor choreografie: Ivan Slávik, umelecká vedúca: Anna Farkašová

10. Dom kultúry Michala Babinku, Padina, Folklórny súbor Holubička

štylizovaný tanec Horňíčaňia - Dolňíčaňia, autorka choreografie: Tatiana Štaubová, pripravil kolektív

 

20.00 II. KONCERT TANEČNÝCH SÚBOROV

 

1. KUS Petrovská družina, Báčsky Petrovec, mládežnícka tanečná skupina

obyčaj Vipítam si ju, buďe moja, autor choreografie a umelecký vedúci: Ján Kováč

2. SKUS hrdinu Janka Čmelíka, Stará Pazova, Folklórny súbor Klasy

obyčaj Kedi že to žitko vínďe, autor choreografie a umelecký vedúci: Zlatko Ruman

3. KOS Jednota, Hložany, mladšia tanečná skupina

štylizovaný tanec Tie hložianske ďioučatá, autor choreografie a umelecký vedúci: Jaroslav Kriška

4. Kreatívne centrum pre cestovný ruch, umenie a kultúru, Kovačica, Folklórny súbor Rozmarín

štylizovaný tanec O láske, autorka a umelecká vedúca: Ivana Svetlíková

5. SKOS Detvan, Vojlovica-Pančevo, staršia tanečná skupina

štylizovaný tanec Moj sused má peknú céru, autor choreografie: Michal Čiliak, umelecký vedúci: Michal Spišiak

6. SKUS Jánošík, Jánošík, Folklórny súbor Jánošík

štylizovaný tanec Čo buďeme robiť s tími ženami, autorka choreografie a umelecká vedúca: Martina Zríniová

7. Kultúrne centrum Aradáč, Aradáč, Folklórny súbor Mladosť

štylizovaný tanec Aradácka krčma nová, autor choreografie: Ján Slávik, umelecká vedúca: Saňa Hanusová

8. Ustanovizeň pre kultúru a vzdelávanie Kultúrne centrum Kysáč, Kysáč, Folklórny súbor Vreteno

štylizovaný tanec Kisáčaňia na ihre, autori choreografie:Miroslav Červený a Vladimír Medveď, umelecký vedúci: Vladimír Medveď

9. Slovenské kultúrne centrum P. J. Šafárika, Nový Sad, folklórny súbor

štylizovaný tanec A keď prišľi naši g vašim, autor choreografie a umelecký vedúci: Ivan Slávik

10. SKUS Pivnica, Pivnica, staršia tanečná skupina Folklórneho súboru V Pivnickom poli

štylizovaný tanec Seďemďesiat sukieň mala, autor choreografie a umelecký vedúci: Janko Merník

 

HOSŤUJÚCE SÚBORY:


Slovenská republika, Heľpa, Folklórny súbor Heľpan

Srbsko, Ruský Kerestúr, Dom kultúry Ruský Kerestúr

Slovenská republika, Bratislava, Folklórne štúdio Devín

Srbsko, Nový Sad, Folklórny súbor Vila

 

21.30 ZÁVEREČNÝ PROGRAM A VYHLÁSENIE VÍŤAZOV 46. FF TANCUJ, TANCUJ...

 

SPRIEVODNÉ PODUJATIA:

 

11.00 Predajná výstava starodávnych predmetov a jedál

areál amfiteátra

12.30 – Etno výstava Spolku žien Slovenka Na hložianskom jarmoku

Dom kultúry

Pre návštevníkov festivalu je v Dome kultúry otvorená aj výstava fotografií Z minulosti Hložian autora Ondreja Stupavského

Komentáre

Post new comment

Obsah tohto políčka je súkromný a nebude dostupný verejnosti.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
ÚKVS vyzýva odbornú verejnosť, aby sa aktívne zúčastnila Muzikologickej konferencie na tému Slovenskí hudobní skladatelia pôsobiaci vo Vojvodine.
Prezentácia členov Klubu nezávislých spisovateľov zo Slovenskej republiky a ich tvorby v zahraniči sa uskutočnila v Novom Sade, Kulpíne a Báčskom Petrovci.
V dňoch 4 – 6. augusta v Rožnove pod Radhoštěm sa konal XIX. Medzinárodný festival slovenského folklóru v Českej republike – Jánošíkov dukát.
Na 42. Podroháčskych folklórnych slávnostiach v dňoch 4. až 6. augusta 2017 vystúpil staropazovský Folklórny súbor Klasy pôsobiaci pri SKUS hrdinu Janka Čmelíka.
Detská svadba z roku 1945 v Kysáči majiteľky Zuzany Ďurovkovej sa stala víťaznou fotografiou VII. kola fotosúbehu ÚKVS.
V ústrety 56. Slovenským národným slávnostiam v ÚKVS otvorili výstavu austrálskeho Slováka Martina Kizúra.
Austrálske pohľady maliara Martina Kizúra dnes v ústave.
V poradí 8. ročník Letnej školy choreografie slovenského ľudového tanca prebieha v Terchovej. Vojvodinskí Slováci majú predstaviteľov z 8. prostredí.
Ústav pre kultúru vojvodinských Slovákov zorganizuje vyhodnotenie VII. kola fotosúbehu v sobotu 5. augusta 2017 o 16.00 hodine v reštaurácii Aroma v Báčskom Petrovci.
Od 14 - 16. júla v Aradáči prebiehal 10. ročník festivalu zvykov a obyčají.