Mladí divadelníci z Aradáča najúspešnejší

10. júna 2013
V nedeľu sa v Starej Pazove skončila 20. prehliadka detskej divadelnej tvorby 3xĎ, na ktorej účinkovalo 13 súťažných predstavení.

V konkurencii o odmeny boli: Základná škola Bratstvo z Aradáča s  predstavením Popoluška v réžii Zuzany Obšustovej; Základná škola hrdinu Janka Čmelíka zo Starej Pazovy s predstavením Tom Sawyer v réžii Savu Djurdjevića; Základná škola 15. októbra z Pivnice s predstavením Ako šlo vajce na vandrovku v réžii Vesny Kámaňovej a Jarmily Čobrdovej; Základná škola maršala Tita z Padiny s predstavením Akadémia šantenia v réžii Milky Petrovičovej; Základná škola Bratstva a jednoty z Bieleho Blata s predstavením O pyšnom dievčati menom Ajoga v réžii Adely Obšustovej; Základná škola Mladých pokolení z Kovačice s predstavením Najlepší kamarát v réžii Evy Poliakovej a Anny Hrkovej; Slovenský kultúrno-osvetový spolok v Erdevíku a Základná škola Savu Šumanovića z Erdevíka s predstavením Traja umelci a drak Samuel v réžii Ruženky Ďuríkovej a Soni Sladekovej; Základná škola Branka Radičevca z Boľoviec s predstavením Ako si opice stavali dom v réžii Viery Tomanovej; Základná škola Jána Čajaka z Báčskeho Petrovca s predstavením Soľ nad zlato v réžii Jarmily Pantelićovej; Základná škola Jána Kollára zo Selenče s predstavením Snehulienka a sedem trpaslíkov v réžii Anny Kolekovej, Terézie Trusinovej a Anny Petrášovej; Kultúno-umelecký spolok Petrovská družina s predstavením Paťa a piráti v réžii Daniely Legíňovej-Sabovej a Ondreja Brnu; Slovenský kultúro-osvetový spolok Detvan z Vojlovice s predstavením Škaredé káča vojlovické v réžii Terézie Vaberovej Oravcovej; Slovenský kultúrno-umelecký spolok Jednota a ZŠ Sriemskeho frontu zo Šídu s predstavením Tri perá z drakov v réžii Anny Kovárovej.

Deti z Aradáča

Všetky predstavenia sledovala odborná porota v zložení:Ján Makan, režisér, Miroslav Fábry, herec a Zuzana Tarnociová, herečka.

Prvá cena odbornej poroty patrí divadelnému predstaveniu Popoluška, ZŠ Bratstvo z Aradáča, ktoré získalo aj odmenu Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny a je to odchod na detský divadelný festival v Šali, v Slovenskej republike na budúci rok.

DDS z Báčskeho Petrovca

Druhá cena odbornej poroty patrí divadelnému predstaveniu Paťa a piráti, KUS-u Petrovská družina z Báčskeho Petrovca a tretia cena divadelnému predstaveniu Škaredé káča vojlovické, v predvedení SKOS Detvan, Vojlovica, Pančevo.

Cenu za najlepší  neherecký prvok v predstavení, za hudbu odborná porota udelila Ondrejovi Pavčokovi v predstavení Paťa a piráti, KUS-u Petrovská družina z Báčskeho Petrovca, cenu za najúspešnejšie kostýmy rodičom v predstavení Snehulienka a sedem trpaslíkov, ZŠ Jána Kollára zo Selenče, cenu za najúspešnejšiu scenografiu Anne Kolekovej, Terézii Trusinovej a Anne Petrášovej v predstavení Snehulienka a sedem trpaslíkov ZŠ Jána Kollára zo Selenče cenu za najlepšiu réžiu získala Zuzana Obšustová za predstavenie Popoluška, ZŠ Bratstvo z Aradáča.

Deti z Boľoviec

Cenu za najlepší debut odborná porota udelila Eliane Markušovej za stvárnenie postavy Susedovo dievča v predstavení O pyšnom dievčati menom Ajoga, ZŠ Bratstva a jednoty z Bieleho Blata, cenu za najlepšiu mužskú epizódnu postavu Patrikovi Brachnovi za stvárnenie postavy Adolf v predstavení Akadémia šantenia, ZŠ maršala Tita z Padiny, cenu za najlepšiu ženskú epizódnu postavu Ines Gedrovej za stvárnenie postavy Kozička v predstavení Ako šlo vajce na vandrovku, ZŠ 15. októbra z Pivnice, cenu za najlepší mužský herecký výkon Dáriovi Hlavčovi za stvárnenie postavy Rozprávač kohút vpredstavneí Popoluška, ZŠ Bratstvo z Aradáča, cenu za najlepší ženský herecký výkon Alise Oravcovej za stvárnenie postavy Škaredé káča, SKOS-u Detvan z Vojlovice. Títo piati herci sa v organizácii Matice slovenskej v Srbsku zúčastnia Mikulášskych trhov v Bratislave v decembri bežného roka.

DSS zo Selenče

Za najsympatickejšiu herečku prehliadky detská porota vyhlásila Martinu Benkovú z predstavenia Paťa a pirate KUS-u Petrovská družina z Báčskeho Petrovca a za najsimpatickejšieho herca Alexandra Šprocha z predstavenia Soľ nad zlato, ZŠ Jána Čajaka z Báčskeho Petrovca.

Najúspešnejší na výtvarnom súbehu Výboru pre vzdelávania NRSNM o návrh diplomu prehliadky boli Jaroslav Petrík zo ZŠ Mladých pokolení z Kovačice a Ivana Zorňanová zo ZŠ Savu Šumanovića z Erdevíka.

Na prehliadke vystúpilo úhrnne 279 detí.

Jaroslava Klinková

Komentáre

Post new comment

Obsah tohto políčka je súkromný a nebude dostupný verejnosti.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Slávnostné zatvorenie 51. Prehliadky slovenskej ochotníckej divadelnej tvorby Divadelný vavrín sa uskutočnilo v sobotu 27. novembra v Starej Pazove.
Divadelné hody detskej divadelnej tvorby uskutočnili sa v piatok 26. novembra v Starej Pazove.
Vo štvrtok 28. októbra sa v ÚKVS uskutočnila vernisáž obrazov akademického maliara Marjana Karavlu.
V stredu 20. októbra sa v Novom Sade uskutočnilo vyhodnotenie 11. ročníka fotosúbehu ÚKVS.
V Dobanovciach si v tomto roku pripomínajú 160. výročie príchodu Slovákov do tejto osady a 130 rokov od založenia fílie.
Medzi spoločné dolnozemské projekty na rok 2021 v dohode signatárov zo Srbska, Rumunska a Maďarska bola zahrnutá aj výstava 25 ročníkov Festivalu vážnej hudby Jarné nôty.
V utorok 5. októbra 2021 zomrel popredný padinský insitný maliar Martin Pap.
Vo štvrtok 30. septembra sa v galérii ÚKVS uskutočnila vernisáž výstavy umeleckých fotografií nášho popredného fotografa Michala Madackého.
Slováci v Starej Pazove si pripomenuli 250. výročie od príchodu prvých slovenských rodín do tejto osady. Slávnostný program pri tejto príležitosti sa uskutočnil v sobotu 2. októbra v divadelnej sieni.